Kreiraj poster

VREMENSKA PROGNOZA

Izbori 2014

Objavljeno: 20. Decembar 2014. - 22:12 | SPORT

Real Madrid je svojoj zbirci trofeja dodao i titulu klupskog svjetskog prvaka nakon pobjede nad San Lorenzom u Marakeshu

MARAKESH (AA) – Fudbaleri Reala iz Madrida večeras su pobjedom na argentinskim San Lorenzom rezultatom 2:0 osvojili titulu svjetskog prvaka u klupskom fudbalu, javlja Anadolu Agency (AA).

Marokanski grad Marakesh je bio domaćin velikog finala na FIFA-inom svjetskom klupskom prvenstvu između Reala iz Madrida, osvajača evropske Lige prvaka i San Lorenza, pobjednika južnoameričkog Copa Libertadores. Afrika je ovaj put više sreće donijela “kraljevskom klubu” koji je osvojio još jedan trofej.

Strijelac prvog gola za ekipu iz Madrida bio je Sergio Ramos. On je u 37. minuti iskoristio ubačaj Tonija Kroosa s lijeve strane iz kornera za vodstvo Madriđana.

Drugi gol za “kraljeve” je postigao Gareth Bale u 51. minuti. Velšaninu je u postizanju gola pomogao golman argentinskog tima koji je loše reagovao i dopustio da lopta završi u mreži.

Real je pobjedom u Maroku povećao svoj niz pobjeda na 22 uzastopne utakmice. Sada im Ajax iz sezone 1971/72 “bježi” sa četiri pobjede više u nizu.