VREMENSKA PROGNOZA

Izbori 2014

LIGA 12: Desetkovana Sloboda teško do pobjede nad Bijeljincima

Objavljeno: 24. Decembar 2014. - 22:12 | SPORT

Tuzlanska Sloboda pobjedom nad ekipom Građanskog, zaključila je prvi dio prvenstva u Ligi 12, a već u nedjelju imat će priliku da u istom ritmu završi i 2014. godinu.

Ipak, bit će to izuzetno težak zadatak za Tuzlake, koji su desetkovani povredama i koji su u večerašnjoj utakmici ostali bez Pilavždića (ne zna se težina povrede), dok se i Hasandić žali na određene bolove. Odranije su Tuljković, Grošić, Džambić i Latifagić u outu.

Bijeljinci su manje-više u sličnim problemima, ali su u Tuzlu došli da se hrabro suprostave domaćinu. U prvoj četvrtini ekipe su se smijenjivale u vodstvu, a trojkom Klještana u 12. minuti Građanski ide na 15:19. Sloboda se pokušava vratiti, ali su Bijeljinci iskontrolirali prvi dio i u 18. minuti preko Mičića otišli na 28:34.

U trećoj četvrtini Sloboda je došla do svoje najveće prednosti 53:41, zakucavanjem Hasandića, koji se “probudio” u drugom dijelu. Slijedi period u kojem domaćini griješe, a Bijeljinci se mic po mic približavaju. Boljkovac sa pet vezanih poena vraća neizvjenostt 55:50.

Ipak, domaći su u finišu sačuvali stečenu prednost i došli do šeste domaće pobjede rezultatom 73:67 i skora 6-5. Bijeljinci na kraju nisu bili zadovoljni suđenjem, ali su čestitali Slobodi pobjedu. Građanski, također, ima skor 6-5.

Hasandić je ponovo bio najbolji sa 23 poena, a solidan je bio i play Sarajlić sa 15 koševa. U gostujućem sastavu bolji od ostalih bio je Klještan sa 22 poena.

Izvor: bhbasket.ba/kameleon.ba